Skip to main content
КошничкаClose Cart

Filter

Рецепти

Супа со просо и зеленчук

Супа со просо и зеленчук Потребни ви се: 1л вода 1 рендан морков 100гр грашок…
март 29, 2024
Рецепти

Боранија со печурки и зеленчук

Боранија со печурки и зеленчук Начин на подготовка: 450гр замрзната боранија се вари со еден…
мај 1, 2024
Рецепти

Чиа пудинг со оризово млеко

Чиа пудинг со оризово млеко Потребни ви се: 20гр чиа семе200мл оризово млеко1 лажица протеин…
април 17, 2024
Рецепти

Тортиља омлет

Тортиља омлет Потребни ви се: 1 млад кромид2 јајцазачини, сол1 лажичка маслиново масло1 тортиља (околу…
април 17, 2024
Рецепти

Чорба од црвена леќа со зеленчук

Чорба од црвена леќа и зеленчук Потребни ви се: 250гр црвена леќа1 пиперка1 морков1 кромид1…
април 16, 2024
Рецепти

Тортиља пица

Тортиља пица Потребни ви се:1 тортиља (околу 65гр)2 лажици доматен сос4 свежи шампињони1 мала свежа…
април 16, 2024
Рецепти

Посен ориз со зеленчук

Посен ориз со зеленчук Потребни ви се: 200мл ориз500мл вода1 мала тиквичка исецкана на коцки1…
април 11, 2024
Рецепти

Пудинг од овес

Пудинг од овес Потребни ви се: 70гр варен овес1/2 банана1/2 портокал1/2 јаболко10гр протеин од грашок…
април 11, 2024
Рецепти

Грашок манџа со печурки

Грашок манџа со печурки Потребни ви се: 300гр грашок150гр боранија3 моркови (1 цел морков, 2…
април 10, 2024
Рецепти

Банана пудинг

Банана пудингПотребни ви се: 70гр црвено овошје1 банана1 портокал20гр ореви(15гр) 1 лажица протеин од грашок…
април 10, 2024
Рецепти

Вафли со банана

Вафли со банана Потребни ви се: 1 банана 1 јајце 2 лажици мед 1 лажичка…
март 11, 2024
Рецепти

Прелив за салата од сончоглед

Прелив за салата од сончоглед 1 шолја вода 1/2 шолја сончоглед 1/2 лажичка сол 1/2…
февруари 2, 2024