Skip to main content
КошничкаClose Cart

Чиа пудинг со оризово млеко

Потребни ви се:

20гр чиа семе
200мл оризово млеко
1 лажица протеин во прав
10гр бадеми
10гр кокос
20гр суво грозје
Рака малини

Начин на подготовка:

Се мешаат сите состојки заедно, и се остава пудингот неколку часа да отстои, или може да стои преку ноќ во фрижидер.

Калориска вредност:

400kkal
15,2gr протеини
31гр јаглехидрати
20,7гр масти
12гр растителни влакна

Автор: дипломиран нутриционист Маја Велковска