Skip to main content
КошничкаClose Cart

Пудинг од овес

Потребни ви се:

70гр варен овес
1/2 банана
1/2 портокал
1/2 јаболко
10гр протеин од грашок во прав
1 голема лажица путер од јатки
10-тина вишни вишни
10-тина капини (капините не ги изблендирав туку ги додадов одозгора)

Начин на подготовка:

Се се блендира, а капините се додаваат одозгора. Мене ми беше доволно благо за појадок, но ако сте љубители на поблаги појадоци или пак сакате ова да ви биде десерт додајте и малку мед.

Калориска вредност:

340ккал

15гр протеини

40гр јаглехидрати

11гр масти

9,5гр растителни влакна

Автор: дипломиран нутриционист Маја Велковска