Skip to main content
КошничкаClose Cart

Банана пудинг

Потребни ви се:

70гр црвено овошје
1 банана
1 портокал
20гр ореви
(15гр) 1 лажица протеин од грашок во прав (или друг протеин во прав со 80% протеини)

Сите состојки се блендираат.Калориска вредност:


380ккал

18гр протеини

41гр јаглехидрати

15гр масти

9гр растителни влакна

Автор: дипломиран нутриционист Маја Велковска