Skip to main content
КошничкаClose Cart

Салата со црвен грав и тестенини

Потребни ви се:

120гр црвен грав (варен)
40 гр интегрални тестенини (измерени, па сварени)
5 листови марула
1 краставичка
1 домат
1 морков
1 лажичка маслиново масло
3 лажици пченка
2 лажици интегрален сусам
зачини по желба

Се мешаат сите состојки и оброкот е спремен.

Нутритивен состав:

530ккал
22,5гр протеини
81гр вкупни јаглехидрати
20,5гр растителни влакна
17гр масти

Автор: дипломиран нутриционист Маја Велковска