Skip to main content
КошничкаClose Cart

Вафли со бадемово млеко

Потребни ви се:

2 поголеми јајца

1,5 шолја бадемово млеко

3 лажици мед

3 лажици кокосово масло или путер

1/2 лажичка прашок за печиво

1/2 лажичка сол

2 шолји интегрално пченично брашно

Начин на подготовка:

Изматете ги јајцата со маталка, а потоа додајте ги останатите состојки (освен брашното), добро измешајте, и на крај додајте го и брашното. Загрејте го апаратот за вафли, ставете доволна количина од смесата и печете.