Skip to main content
КошничкаClose Cart

Мусли бар

Потребни ви се:

100гр семки од тиква

100гр сончоглед

100гр бадем

50гр сусам

50гр лен

250гр ржани снегулки

100гр суво грозје (отстоено во вода)

100гр сува брусница (отстоена во вода)

300гр свежи урми (блендирани со малку вода)

2 лажици чиа семе

3 лажици кокос

Начин на подготовка:

Сите состојки се мешаат, и смесата се остава кратко да се сврзи. Потоа целата смеса се истура во тавче, обложено со хартија за печење, се притиска убаво одозгора и се израмнува, па се сече во посакуваните форми. Потоа се пече на 150 степени Целзиусови, околу 30-40 минути.