Skip to main content
КошничкаClose Cart

Паштета од сончоглед

Потребни ви се:

100гр сончоглед (одвечер покиснат во вода)

2 лажици маслиново масло

1 лажица интегрален сусам

3-4 чешниња лук

Зачини (босилек, куркума, бибер, оригано)

1/4 лажичка хималајска сол

Вода по потреба

Начин на подготовка:

Сите состојки се блендираат додека да се добие хомогена смеса. Паштетата може да стои неколку дена во фрижидер. (Складирајте во стаклен сад).