Skip to main content
КошничкаClose Cart

Салата со сос од павлака

Потребни ви се:

неколку листови марула

1 домат

1-на помала краставичка

1 морков

10-тина бадеми

3-4 лажици павлака

сенф и зачини по потреба

5-6 маслинки

1-2 лажици потпечен интегрален сусам

Начин на подготовка:

Сите зеленчуци се сецкаат, им се додаваат сецкани бадеми, маслинки и сусам, па на сето ова им се додава/се мешаат во мешавина од павлака, сенф и зачини по желба.