Skip to main content
КошничкаClose Cart

Протеинско смути со грчки јогурт

Потребни ви се:

1/2 шолја смрзнато црвено овошје по избор

150мл грчки јогурт

1/2 банана

2 лажички путер од бадеми

15гр протеин од бадеми

1 лажичка мед

Сите состојки се блендираат и смутито е спремно.


Нутритивна вредност на оброкот:

340ккал

26гр протеини

36гр јаглехидрати (6,4гр растителни влакна)

8.7гр масти

Автор: дипломиран нутриционист Маја Велковска