Skip to main content
КошничкаClose Cart

Чоколаден авокадо пудинг

Потребни ви се:

2 зрели авокада (излупени и со извадена семка)

4 лажички какао во прав

2 лажици путер од бадеми/лешници

1/2 шолја бадемово млеко

4 лажички мед или маџунНачин на подготовка:

Добро изблендирајте ги сите состојки во блендер, и пудингот е готов.

На здравје!