Skip to main content
КошничкаClose Cart

Мафини со спанаќ

Потребни ви се:

2/3 шолја маслиново масло

2,5 шолји јогурт

2,5 шолји пченкарно брашно

1/2 шолја ржано брашно

1 пециво

3 јајца

1 лажичка сол

500 гр сецкан спанаќ

Начин на подготовка:

Сите состојки се мешаат добро, а потоа смесата се истура во тавче за печење (претходно покриено со хартија за печење). Одозгора можете да ставите сусам, лен, или некое друго семе. Печете околу 40-тина минути на 180 степени Целзиусови.

Автор: дипломиран нутриционист Маја Велковска