Skip to main content
КошничкаClose Cart

Сиров бар од три состојки

Потребни ви се:

20 свежи урми (излупени и без семки)

4 лажици кокос

150-200гр мелени кикирики

Начин на подготовка:

Урмите ги лупите и ги гмечете со вилушка, потоа додавате 4 лажици кокос во оваа смеса и 150 до 200гр мелени кикирики. Секако, сите состојки можете да ги ставите и во процесор за храна па така да ја подготвите смесата за сировите барови. Откако смесата ќе се соедини (се мешање или со мелење во процесор), формирајте барови во посакуваната форма и големина.

На здравје.

Автор: дипломиран нутриционист Маја Велковска