Skip to main content
КошничкаClose Cart

Чиа пудинг

Потребни ви се:

1 Банана
Сок од еден портокал
3-4 лажици семки и јатки или путер од јатки (јас обично користам путер од кикирики или од лешник)
2 лажици чиа семе
10-тина јагоди
2-3 свежи урми

Сите овие состојки се блендираат и уживајте.