Skip to main content
КошничкаClose Cart

Бомбици со суво овошје

Потребни ви се:

80гр суви кајсии

80 гр суви смокви

160гр свежи урми

1 банана

5 лажици овесни снегулки

6 лажици мелени бадеми

4-5 лажици кокос (за валкање на бомбиците)

Начин на подготовка:

Сувото овошје и бананата обработете ги во мултипрактик. Потоа на оваа смеса додадете и ги овесните снегулки и бадемите, а потоа оставете ја да се излади во фрижидер. Кога ќе се излади смесата, од неа формирајте топчиња, па валкајте ги во кокос. На здравје.