Skip to main content
КошничкаClose Cart

Прелив за салата од сончоглед

1 шолја вода

1/2 шолја сончоглед

1/2 лажичка сол

1/2 лажичка лук во прав

1/2 лажичка кромид во прав

малку тимјан

1 лажичка босилек

2 лажици сок од лимон

Изблендирајте ги сите состојки во блендер, додека смесата не стане изедначена. Можете да додадете неколку црни маслиннки.

Автор: Инес Вргоч

Готвач: Вкусно, здраво и едноставно