Sale!

Програма за исхрана при Инсулинска Резистенција

1990ден4290ден

SKU: Не е достапно Категорија

Опис

Специјализираната програма за исхрана при Инсулинска Резистенција

Програмата е наменета за сите вас кои што имате состојби како што се: преддијабетес, инсулинска резистенција, зголемена телесна маса, дијабетес тип 2

Програмата содржи многу информации, испишани на 80 страни.

Добивате:

– комплетна едукација за инсулинска резистенција и како да се храните при истата

– 14 различни оброци за појадок

– 14 различни рецепти за ужини

– 14 различни оброци за ручек

– 14 различни оброци за вечера

– Секој оброк е со пресметана калориска вредност и макронутриенти

– Секој оброк доаѓа заедно со рецепт за истиот

– Во јули, програмата ќе можете да ја набавите по промотивна цена од 1990 денари, но доколку ви е потребна и соработка и надзор од нутриционист, за вас подготвивме и пакети со консултации со супер цени.

Изберете го пакетот кој што ви одговара најмногу и почнете да работите на вашата инсулинска резистенција!

Програмата ја добивате во електронска форма на е-маил адресата што ќе ја оставите при креирање на нарачката.

За информации и нарачки, пишете ни порака